Dzisiaj jest

sobota,
20 lipca 2019

(201. dzień roku)

Święta

Sobota, XV Tydzień zwykły
Rok C, I
Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie bł. Czesława, prezbitera

Statystyki

;

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
4081

Zegar

RODO

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.

Akcja Katolicka

 

AKCJA KATOLICKA TO STOWARZYSZENIE KATOLIKÓW ŚWIECKICH, ŚCIŚLE WSPÓŁPRACUJĄCE Z HIERARCHIĄ KOŚCIELNĄ.

 

Spotkania odbywają się w drugą niedzielę każdego miesiąca. Na spotkaniach omawiane są tematy religijne i społeczne mające na celu:

·         pogłębianie wiadomości religijnych

·         głębsze spojrzenie na rolę Kościoła w obecnym świecie

·         analiza społeczna aktualnych problemów Parafii i Ojczyzny.

 

Główny cel A.K. jak: pogłębienie życia religijnego, moralnego i kulturalnego realizujemy poprzez częsty i pełny udział w Eucharystii i innych nabożeństwach; poprzez liczne pielgrzymki do sanktuariów w diecezji i poza, przez czynne włączenie się w życie parafii. Organizowane są również uroczyste spotkania jak: święto patronalne Chrystusa Króla, św. Wojciecha i "Opłatek". W lecie spotykamy się przy ognisku.

 

 

Codzienna Modlitwa Członka Akcji Katolickiej

Bądź uwielbiony Boże za łaskę chrztu świętego, dzięki której otrzymałem dar wiary i stałem się członkiem Twojego mistycznego Ciała Kościoła Świętego. Dziękuję Ci Panie, za powołanie mnie do apostolstwa i umacnianie mnie w nim. Dziękuję ci Boże, za obdarzenie mnie charyzmatem głoszenia Dobrej Nowiny współczesnemu człowiekowi w łączności z moim biskupem i proboszczem. Przeżywam wielkość mego powołania, lecz uświadamiam sobie także słabość i kruchość moją. Dlatego proszę Cię, Boże, Stwórco i Królu wszechświata, byś wspierał mnie w budowaniu Twojego Królestwa. Spraw, bym czynnie uczestniczył w życiu Kościoła i Ojczyzny. Dodawaj mi sił i mądrości, bym modlitwą i apostolską działalnością uświęcał moje życie osobiste i rodzinne, pracę, wypoczynek i całe życie społeczne. Ześlij, proszę światło Ducha Świętego, bym Twoją pomocą wsparty potrafił formować siebie i innych w duchu Ewangelii i nauki Kościoła Katolickiego. Spraw, abym apostołując w Akcji Katolickiej był dyspozycyjnym, wiernym podjętym postanowieniom, gotowym do wyrzeczeń i wytrwałym w przeciwnościach. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen. Matko Kościoła módl się za nami. Święty Wojciechu, Patronie Akcji Katolickiej módl się za nami.