niedziela,
22 lipca 2018

V SYNOD

Znalezione obrazy dla zapytania v synod logo

Niedziela, XVI Tydzień zwykły
Szesnasta Niedziela zwykła

,

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

22.07.2018r.

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.

2. W tym tygodniu wypada: Poniedziałek: św. Brygidy,

Wtorek: św. Kingi,

Środę: św. Jakuba Apostoła,

Czwartek: św. Joachima i Anny.

W środę wspominamy także św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Z racji tego wspomnienia w przyszłą Niedzielę po każdej Mszy świętej pobłogosławimy pojazdy i będziemy modlić się roztropne ich wykorzystanie. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Każdy kierowca otrzyma wizerunek świętego Krzysztofa – można złożyć dobrowolną ofiarę.

3. W tym tygodniu odbył się pogrzeb +Hermenegildy Kukułka będą za nią odprawione 9 Mszy świętych od uczestników pogrzebu.

Wieczne odpoczywanie…

4. Polecamy prasę katolicką - Gość Niedzielny, Niedziela.