PIELGRZYMKA PARAFIALNA

209000

II NIEDZIELA ZWYKŁA

20.01.2019r.

1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

2. Nowenna do M.B.N.P. w środę o 17:00.

3. Jutro, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a we wtorek, 22 stycznia Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków , tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

4. W tym tygodniu wypada:

Poniedziałek: Świętej Agnieszki,

Czwartek: Świętego Franciszka Salezego,

Piątek: Święto Nawrócenia Świętego Pawła,

Sobota : Świętego Tymoteusza i Tytusa.

5. W przyszłą niedziele ofiary składane na tace będą przeznaczone na ubezpieczenie kościoła, kaplicy cmentarnej i wszystkich budynków parafialnych.

6. Dobiegła końca wizyta duszpasterska zwana kolęda. Odwiedziliśmy wszystkie rodziny, które zapraszały nas do swoich domów. Wspólnie przeżywaliśmy modlitwę, i błogosławieństwo domów, Wasze radości i zmartwienia. Za waszą życzliwość, ofiarność i troskę o sprawy parafii wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

7. W środę po Mszy wieczornej zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny. W przyszłą Niedziele zapraszam na spotkanie opłatkowe na g. 18:00 wszystkie grupy działające w parafii Radę Duszpasterską, Akcje Katolicką, Grupę Modlitewną O. Pio.

8. Trwają w Panamie  XXXIV Światowe Dni Młodzieży. Zachęcamy wszystkich do duchowej łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem oraz młodymi z całego świata. W naszym dekanacie w piątek 25 stycznia w kościele parafialnym w Wojniczu będzie miało miejsce czuwanie modlitewne, poprzez które chcemy włączyć się w przeżywanie obchodów święta młodych z całego świata. Serdecznie zachęcamy do udziału.

9. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedziela.

10. W tym tygodniu do wieczności odeszła +Barbara Boczek 5 Mszy świętych od uczestników pogrzebu . Wieczne odpoczywanie…..