czwartek,

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚC TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

16.06.2019r.

1. Dziś w szczególny sposób oddajemy cześć Trójcy Przenajświętszej. Wielbimy Boga za to, że nie tylko objawił nam swoje życie wewnętrzne, ale także nam go udzielił podczas chrztu świętego i wzywa nas, abyśmy żyli już nim na wieki w niebie.

2. W liturgii w Poniedziałek wspominamy św. Alberta Chmielowskiego,

w Piątek św. Alojzego Gonzagę.

3. We Wtorek 18-stego już tradycyjnie będzie wyjazd na Drogę Krzyżową szlakiem męczeństwa bł. Karoliny do Wał Rudy. Odjazd o 14:20 z parkingu przy kościele. Bus pojedzie przez Trzydniaki i Dwudniaki.

4. W środę zakończenie roku szkolnego Msza św. o 8:00 dla wszystkich klas.

Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św.

5. W czwartek uczestniczyć będziemy w kolejnej niepojętej tajemnicy naszej wiary. Jest nią uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Eucharystia jest źródłem i szczytem chrześcijańskiej wiary. Realizuje się ona podczas każdej Mszy Świętej. W tym jednak dniu chcemy tę prawdę jeszcze bardziej przeżyć i zamanifestować ją całemu światu przez procesję eucharystyczną do czterech ołtarzy. Dziękując Bogu za bezcenny dar Eucharystii, upraszać będziemy potrzebne błogosławieństwo światu, Kościołowi, parafii i nam samym. Eucharystyczny Chrystus pragnie być obecny w naszym życiu nie tylko od święta, lecz na co dzień. Bądźmy w tym szczególnym dnu w stanie łaski uświęcającej. Msze św. w tym dniu o 6:30, 8:00, 10:00. i 17:00. Po Mszy o 10:00 św. /w kościele/ procesja do 4 ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy i liczne uczestnictwo: dzieci do sypania kwiatów, dzieci komunijne w białych strojach, Straż Pożarną, panie do niesienia feretronów i panów do chorągwi. Od piątku ,,Oktawa Bożego Ciała i procesje wokół kościoła o 18:00. W niedziele procesja o 11:00.

6. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie cmentarza mieszkańcom Ostrowa i Wierzchosławic Centrum.

7. Polecamy prasę katolicką Gościa Niedzielnego, Niedzielę.

8. W tym tygodniu odbył się pogrzeb +Stanisławy Dulian 2 Msze św. od uczestników pogrzebu.

We wtorek o 16:00 pogrzeb +Władysława Bachuta.

Wieczne odpoczywanie…….