PIELGRZYMKA PARAFIALNA

PIELGRZYMKA DO MEDJUGORIE

- SANKTUARIA BAŁKAŃSKIE 

WIĘCEJ

Dzisiaj jest

sobota,
19 stycznia 2019

(19. dzień roku)

Święta

Sobota, I Tydzień zwykły
Rok C, I
Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

Statystyki

;

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
209000

Zegar

RODO

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.

II NIEDZIELA ZWYKŁA

20.01.2019r.

 

 

1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

 

2. Nowenna do M.B.N.P. w środę o 17:00.

 

3. Jutro, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a we wtorek, 22 stycznia Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków , tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

 

4. W tym tygodniu wypada:

Poniedziałek: Świętej Agnieszki,

Czwartek: Świętego Franciszka Salezego,

Piątek: Święto Nawrócenia Świętego Pawła,

Sobota : Świętego Tymoteusza i Tytusa.

 

5. W przyszłą niedziele ofiary składane na tace będą przeznaczone na ubezpieczenie kościoła, kaplicy cmentarnej i wszystkich budynków parafialnych.

 

6. Dobiegła końca wizyta duszpasterska zwana kolęda. Odwiedziliśmy wszystkie rodziny, które zapraszały nas do swoich domów. Wspólnie przeżywaliśmy modlitwę, i błogosławieństwo domów, Wasze radości i zmartwienia. Za waszą życzliwość, ofiarność i troskę o sprawy parafii wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

 

7. W środę po Mszy wieczornej zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny. W przyszłą Niedziele zapraszam na spotkanie opłatkowe na g. 18:00 wszystkie grupy działające w parafii Radę Duszpasterską, Akcje Katolicką, Grupę Modlitewną O. Pio.

 

8. Trwają w Panamie  XXXIV Światowe Dni Młodzieży. Zachęcamy wszystkich do duchowej łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem oraz młodymi z całego świata. W naszym dekanacie w piątek 25 stycznia w kościele parafialnym w Wojniczu będzie miało miejsce czuwanie modlitewne, poprzez które chcemy włączyć się w przeżywanie obchodów święta młodych z całego świata. Serdecznie zachęcamy do udziału.

9. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedziela.

10. W tym tygodniu do wieczności odeszła +Barbara Boczek 5 Mszy świętych od uczestników pogrzebu . Wieczne odpoczywanie…..