poniedziałek,

Poniedziałek w oktawie Wielkanocy

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

21.04.2018r.

1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.

2. W poczuciu wdzięczności chcemy skierować słowa podziękowania do wszystkich tych, którzy przyczynili się, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała godną oprawę.

- p. Kościelnemu i lektorowi Adamowi za przygotowanie ciemnicy i Grobu Pańskiego,

- ministrantom, lektorom i ceremoniarzom za przygotowanie asysty,

- strażakom z Wierzchosławic i Gosławic za adoracje przy grobie,

- p. Czeczotowi za przywiezienie kwiatów do Grobu Pańskiego,

- członkom parafialnej Caritas za przygotowanie paczek z darami,

- p. Organiście i p. Darkowi – wszystkim, którzy śpiewali Mękę Pańską,

- wszystkim za życzenia z okazji Wielkiego Czwartku,

Mieszkańcy Dwudniaków dziękują także p. Krzysztofowi Majcher za wykonanie remontu kapliczki.

3. Jutro drugi dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte według porządku niedzielnego. Składka przeznaczona na KUL i PAT.

4. W piątek z racji oktawy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Przyszła Niedziela II Wielkanocy jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Przypominamy o Pielgrzymce do Łagiewnik. Zbiórka do puszek na CARITAS.

6. Polecamy prasę katolicką Gościa Niedzielnego, Niedziela, Albumy z Kościołami z naszego dekanatu – koszt 80zł.

7. W tym tygodniu do wieczności odszedł +Zbigniew Solak będą za niego odprawione 2 Msze święte od uczestników pogrzebu.

We wtorek o 13:00 pogrzeb Augustyna Bogusza z Koloni.

Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim naszym parafianom i gościom  życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego, który wielkanocną radość rozciąga na 50 dni – aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.