środa,

197632

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

11. 11. 2018r.

1. Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym. Jako jeden naród powinniśmy też wciąż bardziej dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności.

2. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę. Dzisiaj we wszystkich kościołach o 12:00 zabiją dzwony.

3. W poniedziałek wspominamy św. Jozafata, we wtorek św. Benedykta Jana Mateusza Izaaka i Krystyna męczennika, w sobotę wspominamy św. Elżbietę Węgierską .W niedzielę wspomnienie bł. Karoliny, dziewicy i męczennicy, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości. Jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc. Wyjazd na Drogę Krzyżową do Wał Rudy tradycyjnie o 14:20 z parkingu przy kościele BUS pojedzie przez Trzydniaki i Dwudniaki.

4. W czwartek zapraszamy na 17:00 kl. III – dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami.

5. Składka w przyszłą niedziele na remont kościoła.

6. Polecamy prasę katolicką. Gość Niedzielny numer poświęcony rocznicy odzyskania niepodległości, Promyczek Dobra i Niedziela.

7. W tym tygodniu odbył się pogrzeb + Stanisława Brożka i +Jarosława Bogusza 10 Mszy świętych od  uczestników pogrzebu.

Wieczne odpoczywanie….