Dzisiaj jest

sobota,
20 lipca 2019

(201. dzień roku)

Święta

Sobota, XV Tydzień zwykły
Rok C, I
Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie bł. Czesława, prezbitera

Statystyki

;

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
6440

Zegar

RODO

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.

Sakramenty

 SAKRAMENT CHRZTU ŚWIĘTĘGO

 

Sakramentu chrztu św. udzielany jest na Mszy św. o godz. 11.00 w II niedzielę miesiąca. Dziecko do chrztu należy zgłosić w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania przynosząc ze sobą skrócony odpis aktu urodzenia dziecka.

 

Podczas zapisu należy również podać takie informacje: - dane personalne rodziców - imię i nazwisko, imiona rodziców, data urodzenia, adres zamieszkania, datę ślubu kościelnego, - dane personalne rodziców chrzestnych - imię i nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania.

 

W przypadku chrzestnego mieszkającego poza terenem naszej parafii należy przynieść zaświadczenie z parafii pochodzenia danej osoby o tym, że dana osoba jest praktykującym katolikiem.

 

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

 

Na pierwszą rozmową przedmałżeńską należy zabrać ze sobą: 1. Dowód tożsamości. 2. Świadectwo katechizacji z ostatnich klas szkół: podstawowej i średniej. 3. Świadectwo ukończenia katechizacji przedmałżeńskiej. 4. Świadectwo chrztu wydane nie wcześniej, niż przed trzema miesiącami (w przypadku, gdy ktoś ochrzczony był poza parafią). 

 

POGRZEB CHRZEŚCIJAŃSKI

 

Przynosimy zawsze : Akt zgonu w celu pochowania . Należy ustalić dzień i godzinę pogrzebu z księdzem z uwzględnieniem rozkładu zajęć i obowiązków Kapłanów. Nawiązać kontakt z Panem Kościelnym i Panem Organistą. Miejsce pochówku należy uzgodnić księdzem i grabarzem.

 

Jeżeli zmarły jest z spoza parafii należy uzyskać zgodę księdza proboszcza zamieszkania na pogrzeb katolicki.