Dzisiaj jest

czwartek,
20 czerwca 2019

(171. dzień roku)

Święta

Czwartek, X Tydzień zwykły
Rok C, I
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Statystyki

;

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
1625817

Zegar

RODO

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.

Parafia Matki Bożej Pocieszenia

w Wierzchosławicach

 

 33-122 Wierzchosławice 83 a (tel. +48 14 679 64 94)

e-mail: wierzchoslawice@diecezja.tarnow.pl

Serdecznie witamy wszystkich Parafian i Gości na stronie Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Wierzchosławicach. Znajdują się tutaj informacje o naszej wspólnocie związane zarówno z jej historią jak i z aktualnymi wydarzeniami. Cieszymy się, że stanowią one pomoc dla wszystkich zainteresowanych życiem religijnym naszej parafii.

W czerwcu skupiamy swoją uwagę wokół Serca Jezusowego, które jest zbawiennym lekiem dla nas wszystkich.

Nabożeństwa czerwcowe nam o tym przypominają, abyśmy mogli jednoczyć się wokół Chrystusa i wypraszać u niego samego potrzebne łaski.

Dlatego w naszym Kościele codziennie przez cały miesiąc na Mszy wieczornej odmawiana jest Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

W środę 6 lutego w naszej wspólnocie parafialnej obchodziliśmy 10-lecie powstania Grupy wsparcia dla Anonimowych Alkoholików '' Nadzieja". O godzinie 17:00 odbyła się Msza Święta której przewodniczył ks. Zbigniew Guzy- dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

W homilii ks. Guzy podkreślał: - Najgorsze, co mogłoby spotkać człowieka, to nie jest to, że popełni błąd, że upadnie, ale to, że w którymś momencie może stracić nadzieję, że może być lepiej. Dziękuję wam, waszej wspólnocie AA „Nadzieja”, że pomagacie ludziom, że wyciągacie rękę, że wspieracie.

Po Eucharystii członkowie i sympatycy AA ,, Nadzieja" spotkali się na mitingu otwartym w Domu Parafialnym.

„ Jesteście
      potrzebni
         Chrystusowi”
                Jan Paweł II

 

     Dnia 27 stycznia 2019 r. odbył się w finał III Dekanalnego Konkursu Poezji Religijnej „Usłysz Panie, moje słowa”. W tym roku w zmaganiach konkursowych uczestniczyło 16 recytatorów z poszczególnych parafii dekanatu wojnickiego. Konkurs zaszczycił swoją obecnością p. Robert Rybak- prezes Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. Zaproszenie przyjęli także prezesi POAK z naszego dekanatu: p. Krystyna Wojtas, p. Józef Kawa, p. Barbara Gaweł, p. Krystyna Armatys i p. Barbara Kuboń.

    Jury pod przewodnictwem p. Joanny Gaweł oceniało recytacje uczestników w czterech kategoriach wiekowych. Wyniki są następujące:

Kategoria 1. Klasa 0

I miejsce- Natalia Snopek

II miejsce- Karol Bardoń

 

Kategoria 2. Klasy I-III

I miejsce – Magdalena Batko

II miejsce- Olaf Tomasiewicz

III miejsce- Michał Węglarz

Wyróżnienie- Bartłomiej Gacek

 

Kategoria 3. Klasy IV-VI

I miejsce- Karolina Kubik

II miejsce – Natalia Tomaszewska

III miejsce – Ludwika Odbierzychleb

Wyróżnienie- Dominika Kuc

 

Kategoria 4. Klasy VII-VIII

I miejsce- Karolina Cisoń

II miejsce- Emilia Jagiełło

III miejsce- Martyna Kelner

Wyróżnienie- Kamila Bojdo

 

     Nagrody dla laureatów pierwszych miejsc przekazał p. Robert Rybak- prezes Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. Dla pozostałych finalistów zostały ufundowane przez księdza proboszcza Jerzego Czuja i członków POAK w Wierzchosławicach.

     Dziękuję wszystkim prezesom POAK w dekanacie wojnickim za pomoc w organizacji konkursu. Panu Robertowi Rybakowi za obecność i przekazane nagrody. Członkom POAK w Wierzchosławicach za pomoc w przeprowadzeniu konkursu, a p. Markowi Wójcikowi, p. Rafałowi Bąkowi za jego oprawę techniczną. Wyrazy wdzięczności kieruję również do Komisji Konkursowej za podjęty trud i poświęcony czas.      

                                                                                                                     Grażyna Sęk

Prezes POAK w Wierzchosławicach

 

 

Fotogaleria z wydarzenia link.

„Usłysz Panie, moje słowa”Dnia 13 stycznia 2019 r. odbył się etap parafialny III Dekanalnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej „Usłysz Panie, moje słowa”. Wiersze recytowało 15 uczestników, których oceniało jury pod przewodnictwem Joanny Gaweł, w czterech kategoriach wiekowych: klasa 0, klasy- I-III, IV-VI i VII- VIII.Wyniki są następujące:


Kategoria 1. Klasa 0

I miejsce- Natalia Snopek

II miejsce- Albert Choczyński.

 

Kategoria 2. Klasy I-III

I miejsce – Olaf Tomasiewicz

II miejsce- Kamila Gleisner

III miejsce- Wojciech Minorczyk

Wyróżnienie- Artur Wąs

 

Kategoria 3. Klasy IV-VI

I miejsce- Ludwika Odbierzychleb

II miejsce – Paulina Drąg

III miejsce -Eliza Mamcarz

Wyróżnienie- Damian Niedojadło

 

Kategoria 4. Klasy VII-VIII

I miejsce- Zuzanna Drobot

    Laureaci otrzymali  pamiątkowe dyplomy  i nagrody rzeczowe ufundowane przez księdza proboszcza Jerzego Czuja i członków POAK. Nagrodzeni będą reprezentować naszą parafię na etapie dekanalnym, który odbędzie się 27 stycznia 2019 r. w Wierzchosławicach.

     Dziękuję Małgorzacie Skórze i Markowi Wójcikowi za pomoc w przeprowadzeniu konkursu.

Grażyna Sęk

Prezes POAK

Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny, przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie, ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.

Cyprian Kamil Norwid „Opłatek”

 

 

    W dniu 12 stycznia 2019 roku w Wierzchosławicach odbyło się coroczne spotkanie przedstawicieli  Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej oraz ich asystentów z dekanatu wojnickiego.

     Zaszczycił je swoją obecnością ks. dr Jan Bartoszek- Asystent Kościelny Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. Zaproszenie przyjęli również członkowie zarządu Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej na czele z prezesem p. Robertem Rybakiem i wiceprezesem Józefem Witkowskim. Po modlitwie różańcowej, w Kościele Parafialnym pw. Matki Bożej Pocieszenia, rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył ks. Jan Bartoszek.

      Druga część uroczystości odbyła się w Centrum Kultury Wsi Polskiej, gdzie zaproszeni goście obejrzeli sztukę pt. Drewniany talerz” przygotowaną pod kierunkiem i z udziałem ks. Mariusza Ogorzelca. Spektakl był prawdziwą ucztą duchową, „aby wszystko było inne niż dotąd, aby iść do domu w zamyśleniu, w zadumie”.

     Uroczystość zakończyła się dzieleniem się opłatkiem i złożeniem sobie życzeń. Spotkanie było też okazją do rozmów o planach Akcji Katolickiej na bieżący rok.

Bardzo serdecznie dziękuję ks. Janowi Bartoszkowi za ofiarę Mszy św. i Słowo Boże.

      Pragnę również podziękować ks. proboszczowi Jerzemu Czujowi, ks. Mariuszowi Ogorzelcowi, p. Rafałowi Bąkowi, p. Marzenie Padło z CKWP za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Równie gorąco dziękuję wszystkim przedstawicielom oddziałów AK z dekanatu wojnickiego za przybycie na spotkanie.

                                                                                       Grażyna Sęk

                                                                       Prezes POAK w Wierzchosławicach

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce.

obejrzyj sztukę pt. ,, Drewniany Talerz"