czwartek,

Czwartek, III Tydzień Wielkanocny
Dzień Powszedni

Znalezione obrazy dla zapytania v synod logo

Przede wszystkim Synod to okazja do pobudzenia wiary, pobożności i gorliwości apostolskiej. To wsłuchanie się w to, co Duch Święty mówi Kościołowi tarnowskiemu.

Synod diecezjalny zwoływany jest i kierowany przez biskupa dla dobra Kościoła lokalnego. Biorą w nim udział duchowni oraz zakonnicy, a nowością jest uczestnictwo wiernych świeckich. Dzięki temu wszyscy diecezjanie reprezentowani są przez swoich przedstawicieli.

Poniżej został podany nasz Parafialny Zespół Synodalny:

1. KS. CZUJ JERZY                       PRZEWODNICZĄCY

22. KRZAK PRZEMYSŁAW

23. ŁABEŃSKI EDWARD

23. SKOLMOWSKI ANDRZEJ

Znalezione obrazy dla zapytania zakochani obraczki

24 marca zakończyły się Wieczorki dla Zakochanych, które były przeprowadzone w naszej parafii. Po dziewięciu spotkaniach pary otrzymały dokument zaświadczający o odbyciu kursu przedmałżeńskiego i są dobrze przygotowani do zawarcia związku małżeńskiego.

W poniedziałek 12 marca Biskup Pomocniczy Stanisław Salaterski odprawił Uroczystą Mszę Świętą połączoną z udzieleniem sakramentu bierzmowania dla młodzieży z parafii: Bogumiłowice, Łętowice, Mikołajowice i Wierzchosławice. Blisko siedemdziesięciu młodych przyjęło sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.

Zobacz foto-galerie....