sobota,
22 września 2018

Sobota, XXIV Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę

100 lat temu, 20 września 1918 roku, św. Ojciec Pio, modląc się w chórze zakonnym przed krucyfiksem, otrzymał stygmaty – 5 ran, które nosił 50 lat – na rękach, boku i nogach. Jak obliczyli lekarze, którzy go wielokrotnie badali, z tych ran w ciągu 50 lat wypłynęło 3 400 litrów krwi. Rany krwawiły szczególnie, gdy odprawiał Mszę Świętą. W tym roku przeżywamy 100. rocznicę otrzymania stygmatów i 50-lecie śmierci Ojca Pio.

W naszym Kościele będzię prowadzona przez Parafialną Grupę Sw. Ojca Pio, Adoracja do Najświętszego Sakramentu w rocznicę śmierci Ojca Pio tj. 23 września o godzinie 16:00.

26 sierpnia przeżywaliśmy w parafii Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Przez wstawiennictwo Maryi polecaliśmy Panu Bogu całą naszą wspólnotę parafialną dziękując za wszelkie otrzymane łaski oraz prosząc o umocnienie i pogłębienie naszej wiary, nadziei i miłości. Sumie odpustowej przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr prałat Piotr Drewniak.

17-tego sierpnia jak co roku gościliśmy w naszej parafii Pieszą Pielgrzymkę
Tarnowską na Jasną Górę. Na postoju otrzymali posiłki przygotowane przez naszych parafian.
Bóg zapłać wszystkim którzy usłużyli Pielgrzymom
w rózny sposób.
Zdjęcia z tego wydarzenia i informacje na bieżąco z PPT pod linkiem.