niedziela,

Znalezione obrazy dla zapytania v synod logo

Niedziela, XVI Tydzień zwykły
Szesnasta Niedziela zwykła

W niedzielę 24 czerwca odbył się II Rodzinny Festyn Parafialny. Tego dnia można było m. in. sprawdzić swoich sił w licznych konkurencjach sportowych i zabawach rodzinnych, pozjeżdzać na dmuchanej zjeżdżalni, bryczką przejechać po ulicach parafii, podziwiać sprzęt strażacki, wziąć udział w loterii fantowej,  w której do zdobycia były cenne nagrody oraz zobaczyć naszych księży w roli aktorów.Składamy serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom oraz parafianom za swój udział w festynie i wspólnej zabawie.

Zdjęcia z tego wydarzenia dostępne tutaj.

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej została odprawiona Msza Święta na Dwudniakach, po której w procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy udaliśmy się chwaląc Najświętszy Sakrament. Dziękujemy wszystkim, który przyczynili się do organizacji uroczystości oraz dla dzieci dzwoniących i sypiących kwiaty za liczny udział w procesjach podczas Oktawy Bożego Ciała.

Zdjęcia z uroczystości dostępne są tutaj.

Znalezione obrazy dla zapytania v synod logo

Przede wszystkim Synod to okazja do pobudzenia wiary, pobożności i gorliwości apostolskiej. To wsłuchanie się w to, co Duch Święty mówi Kościołowi tarnowskiemu.

Synod diecezjalny zwoływany jest i kierowany przez biskupa dla dobra Kościoła lokalnego. Biorą w nim udział duchowni oraz zakonnicy, a nowością jest uczestnictwo wiernych świeckich. Dzięki temu wszyscy diecezjanie reprezentowani są przez swoich przedstawicieli.

Poniżej został podany nasz Parafialny Zespół Synodalny:

1. KS. CZUJ JERZY                       PRZEWODNICZĄCY

2. KS. KOCOŁ STANISŁAW         ZASTĘPCA