czwartek,
23 maja 2019

Czwartek, V Tydzień Wielkanocny
Dzień Powszedni

Podobny obrazMiesiąc maj kojarzy nam się z budzeniem przyrody do życia i ładną pogodą, a w Kościele z Najświętszą Maryją Panną. Ten właśnie miesiąc poświęcony jest Matce Bożej, która u swojego Syna wyprasza dla nas łaski i otacza nas nieustanną opieką. Dobrą okazją podziękowania ale i także próśb są Nabożeństwa Majowe odprawiane w naszym Kościele.

W dni powszednie po Mszy wieczornej.

W niedzielę o 16:30.

Wszystkim naszym parafianom i gościom  życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego, który wielkanocną radość rozciąga na 50 dni – aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

Duszpasterze.

W środę 6 lutego w naszej wspólnocie parafialnej obchodziliśmy 10-lecie powstania Grupy wsparcia dla Anonimowych Alkoholików '' Nadzieja". O godzinie 17:00 odbyła się Msza Święta której przewodniczył ks. Zbigniew Guzy- dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

W homilii ks. Guzy podkreślał: - Najgorsze, co mogłoby spotkać człowieka, to nie jest to, że popełni błąd, że upadnie, ale to, że w którymś momencie może stracić nadzieję, że może być lepiej. Dziękuję wam, waszej wspólnocie AA „Nadzieja”, że pomagacie ludziom, że wyciągacie rękę, że wspieracie.

Po Eucharystii członkowie i sympatycy AA ,, Nadzieja" spotkali się na mitingu otwartym w Domu Parafialnym.

„ Jesteście
      potrzebni
         Chrystusowi”
                Jan Paweł II

Dnia 27 stycznia 2019 r. odbył się w finał III Dekanalnego Konkursu Poezji Religijnej „Usłysz Panie, moje słowa”. W tym roku w zmaganiach konkursowych uczestniczyło 16 recytatorów z poszczególnych parafii dekanatu wojnickiego. Konkurs zaszczycił swoją obecnością p. Robert Rybak- prezes Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. Zaproszenie przyjęli także prezesi POAK z naszego dekanatu: p. Krystyna Wojtas, p. Józef Kawa, p. Barbara Gaweł, p. Krystyna Armatys i p. Barbara Kuboń.

Jury pod przewodnictwem p. Joanny Gaweł oceniało recytacje uczestników w czterech kategoriach wiekowych. Wyniki są następujące:

Kategoria 1. Klasa 0

I miejsce- Natalia Snopek

II miejsce- Karol Bardoń

Kategoria 2. Klasy I-III

I miejsce – Magdalena Batko

II miejsce- Olaf Tomasiewicz

III miejsce- Michał Węglarz

Wyróżnienie- Bartłomiej Gacek

Kategoria 3. Klasy IV-VI

I miejsce- Karolina Kubik

II miejsce – Natalia Tomaszewska

III miejsce – Ludwika Odbierzychleb

Wyróżnienie- Dominika Kuc

Kategoria 4. Klasy VII-VIII

I miejsce- Karolina Cisoń

II miejsce- Emilia Jagiełło

III miejsce- Martyna Kelner

Wyróżnienie- Kamila Bojdo

Nagrody dla laureatów pierwszych miejsc przekazał p. Robert Rybak- prezes Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. Dla pozostałych finalistów zostały ufundowane przez księdza proboszcza Jerzego Czuja i członków POAK w Wierzchosławicach.

Dziękuję wszystkim prezesom POAK w dekanacie wojnickim za pomoc w organizacji konkursu. Panu Robertowi Rybakowi za obecność i przekazane nagrody. Członkom POAK w Wierzchosławicach za pomoc w przeprowadzeniu konkursu, a p. Markowi Wójcikowi, p. Rafałowi Bąkowi za jego oprawę techniczną. Wyrazy wdzięczności kieruję również do Komisji Konkursowej za podjęty trud i poświęcony czas.

Grażyna Sęk

Prezes POAK w Wierzchosławicach

Fotogaleria z wydarzenia link.

„Usłysz Panie, moje słowa”

Dnia 13 stycznia 2019 r. odbył się etap parafialny III Dekanalnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej „Usłysz Panie, moje słowa”. Wiersze recytowało 15 uczestników, których oceniało jury pod przewodnictwem Joanny Gaweł, w czterech kategoriach wiekowych: klasa 0, klasy- I-III, IV-VI i VII- VIII.

Wyniki są następujące:

Kategoria 1. Klasa 0

I miejsce- Natalia Snopek

II miejsce- Albert Choczyński.

Kategoria 2. Klasy I-III

I miejsce – Olaf Tomasiewicz

II miejsce- Kamila Gleisner

III miejsce- Wojciech Minorczyk

Wyróżnienie- Artur Wąs

Kategoria 3. Klasy IV-VI

I miejsce- Ludwika Odbierzychleb

II miejsce – Paulina Drąg

III miejsce -Eliza Mamcarz

Wyróżnienie- Damian Niedojadło

Kategoria 4. Klasy VII-VIII

I miejsce- Zuzanna Drobot

Laureaci otrzymali  pamiątkowe dyplomy  i nagrody rzeczowe ufundowane przez księdza proboszcza Jerzego Czuja i członków POAK. Nagrodzeni będą reprezentować naszą parafię na etapie dekanalnym, który odbędzie się 27 stycznia 2019 r. w Wierzchosławicach.

Dziękuję Małgorzacie Skórze i Markowi Wójcikowi za pomoc w przeprowadzeniu konkursu.

Grażyna Sęk

Prezes POAK